Niezwykli goście w Komendzie Policji w Myszkowie

Niezwykli goście w Komendzie Policji w Myszkowie

Policjanci z myszkowskiej komendy mieli okazję gościć wyjątkowych odwiedzających. Grupę przedszkolaków z miejscowego Przedszkola „Puchatek” zaproszono, aby mogły przyjrzeć się bliżej codziennej pracy funkcjonariuszy. Była to niecodzienna okazja dla najmłodszych, by na własne oczy zobaczyć jak wygląda służba w mundurze.

Wszystkim maluchom zapewniono szereg atrakcji. Mieli możliwość obserwacji pracy policjanta z bliska, mogli zapoznać się ze sprzętem używanym przez funkcjonariuszy podczas ich codziennej służby. Dodatkowo mieli okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.

Szczytem emocji okazał się pokaz radiowozu. Każde z dzieci miało możliwość usiąść za kierownicą i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. Kolejną atrakcją było zwiedzanie tych części komendy, które na co dzień nie są otwarte dla publiczności. Dla wielu maluchów była to inspirująca wizyta – większość z nich opuściła komendę z deklaracją chęci zostania w przyszłości policjantem.

Po skończonym spotkaniu, małe „Puchatki” podziękowały policjantom za ich gościnność. Wszyscy mamy nadzieję, że ten dzień na długo zostanie w pamięci tych małych miłośników porządku publicznego.