Oskarżenie 19-letniego Mariusza P. o usiłowanie zabójstwa i rozboju skierowane przez Prokuraturę w Myszkowie do sądu

Oskarżenie 19-letniego Mariusza P. o usiłowanie zabójstwa i rozboju skierowane przez Prokuraturę w Myszkowie do sądu

Prokuratura Rejonowa z siedzibą w Myszkowie przedstawiła Sądowi Okręgowemu w Częstochowie formalne zarzuty wobec 19-letniego Mariusza P., dotyczące usiłowania morderstwa na kurierze oraz dokonania rozboju. Wszystkie te działania miały miejsce w sierpniu 2023 roku, w miejscowości Ostrowie, leżącej w powiecie myszkowskim.

Śledztwo prowadzone przez prokuraturę wykazało, że Mariusz P., będący 18-letnim obywatelem Bytomia, zaciągnął wiele zobowiązań finansowych w postaci pożyczek, których nie był w stanie samodzielnie zwrócić. Zdesperowany tą sytuacją, wpadł na kontrowersyjny pomysł zamówienia drogiego urządzenia elektronicznego, które miało być dostarczone na fałszywe dane, a za które nie zamierzał zapłacić.

Mariusz P., realizując swój plan, zamówił sprzęt elektroniczny z opcją „płatne przy odbiorze”, opierając się na technikach oszustwa internetowego. Korzystał przy tym z taktyki maskowania adresu IP, podawania fałszywych numerów telefonu oraz wskazywał na odbiór paczki w neutralnym miejscu.