Planowana modernizacja w Śląsku: Nowa ekspresówka S1 oraz zmiany w komunikacji miejskiej

Planowana modernizacja w Śląsku: Nowa ekspresówka S1 oraz zmiany w komunikacji miejskiej

Za niecałe dwa miesiące, do końca czerwca, powinien być całkowicie gotowy nowy odcinek drogi S1 na terenie Śląska. Konkretnie mówimy o ekspresowej trasie o długości prawie 7 kilometrów, przebiegającej bezkolizyjnie między Dąbrową Górniczą a Podwarpiem. Niemniej jednak, zanim to nastąpi, kierowcy oraz pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej będą musieli zmierzyć się ze znaczącymi zmianami, które zaplanowane są na najbliższy weekend – sobotę i niedzielę 15 i 16 czerwca. Właśnie wtedy dojdzie do całkowitego zamknięcia wjazdów i zjazdów z nowo powstałej drogi S1 na węźle Pogoria. Zmiany dotkną także trasy autobusów miejskich.

Droga S1 w Dąbrowie Górniczej zostanie poddana renowacji – zwłaszcza dotyczy to węzła Pogoria. Na czas prac ustalone zostaną objazdy oraz nowe trasy dla autobusów komunikacji miejskiej. Od godziny 4:00 w sobotę 15 czerwca, do godziny 22:00 w niedzielę 16 czerwca, wyłączony z ruchu zostanie węzeł Pogoria – ani zjazd, ani wjazd z trasy S1 na ulice Armii Krajowej i św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej nie będą możliwe. Prace prowadzone przez Budimex, firmę działającą na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przewidują w tym okresie przebudowę odcinka DK1 w Dąbrowie Górniczej do standardów drogi ekspresowej, a także układanie warstw ścieralnych na węźle Pogoria.

W czasie trwania prac komunikacja między ulicami św. Antoniego i Armii Krajowej będzie utrudniona, gdyż wyłączone zostaną łącznice umożliwiające obecne połączenia. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez miasto, ruch w kierunku Ząbkowic będzie odbywał się przez nowy węzeł Ząbkowice. W tym samym czasie linie autobusowe nr 84, 237, 637, 638, 640 i 903N będą kierowane objazdem od alei Piłsudskiego przez ulice: Tworzeń, Roździeńskiego, Leśną, Związku Orła Białego, Gospodarczą, Armii Krajowej i Dworcową. Wrócą one na swoje stałe trasy przy przystanku Ząbkowice Centrum.