Przebudowa mostu w Myszkowie paraliżuje ruch drogowy

Przebudowa mostu w Myszkowie paraliżuje ruch drogowy

Uruchomienie procesu modernizacji mostu w miejscowości Myszków położonym nad potokiem Leśniówka, przekłada się na utrudnienia dla lokalnej społeczności. Zamknięcie tego kluczowego dla mieszkańców obiektu infrastrukturalnego od dnia dzisiejszego o godzinie 10:00, sprawia, że komunikacja w obrębie tego terenu staje się skomplikowana.

Z ulicą Helenówka, okoliczni mieszkańcy będą mogli zaznajomić się jedynie na odcinku 3,8 km, jeśli będą jechać od strony Jaworznika. W odwrotnym kierunku, od Myszkowa, dostępny będzie jedynie 200-metrowy odcinek tej drogi. Co więcej, popularny skrót z Myszkowa do Jaworznika za pomocą ulicy Helenówka przestanie być dostępny. Zamiennym trasem stanie się droga przez Żarki – warto to zapamiętać planując podróż między wymienionymi miejscowościami.

Informacje o wprowadzeniu tymczasowego ograniczenia ruchu drogowe przekazał sam wykonawca projektu przebudowy – Drog-Bud. Remont mostu nad Czarną Strugą w Myszkowie jest koniecznością ze względu na aktualny stan techniczny obiektu, który zagraża bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.