Tragiczne zdarzenie na autostradzie A1: Motocyklista zderzył się z ciężarówką

Tragiczne zdarzenie na autostradzie A1: Motocyklista zderzył się z ciężarówką

Na 457. kilometrze autostrady A1, w okolicach miejscowości Woźniki, na terenie powiatu lublinieckiego, miało miejsce bolesne zdarzenie drogowe. W wyniku kolizji między samochodem ciężarowym a motocyklem, doszło do tragicznego finału. Z uwagi na poważność sytuacji, konieczne było wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomimo interwencji ratowników, nie udało się uratować życia motocyklisty. Kierunek Katowice na wspomnianej trasie był całkowicie zablokowany przez kilka godzin.

Całe dramatyczne wydarzenie miało miejsce w środę, 11 października, przed dziesiątą rano. Fiat Ducato jadący w kierunku Ostrawy zderzył się z motocyklem na 457 kilometrze autostrady A1 – wyjaśnia asp.szt. Monika Wacławek, rzecznik prasowy policji z Lublińca. Po przybyciu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, niestety nie udało się ocalić życia 39-letniego motocyklisty, mieszkańca Inowrocławia – dodaje.

Na miejscu zdarzenia pojawił się prokurator. Czynności procesowe prowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Lublińcu. Tragiczny wypadek spowodował całkowite zablokowanie autostrady na odcinku, na którym do niego doszło.