43. edycja Międzynarodowego Biegu V. Stawów im. Zdzisława Burdy

43. edycja Międzynarodowego Biegu V. Stawów im. Zdzisława Burdy

W niedzielę, 5 czerwca w Myszkowie odbędzie się kolejna już edycja znanego i lubianego w regionie Biegu Pięciu Stawów im. Zdzisława Burdy.

 

Bieg V. Stawów: kiedy i gdzie?

Pierwsza niedziela czerwca (5 czerwca) to data kolejnego Międzynarodowego Biegu V. Stawów imienia Zdzisława Burdy, który zawsze odbywa się na terenie Myszkowa. Będzie to już 43. edycja tego słynnego, biegowego wydarzenia. Patron zawodów, Zdzisław Burda był mieszkańcem Myszkowa, a także zapalonym biegaczem i lokalnym działaczem sportowym.

Lokalizacją zawodów będzie kompleks rekreacyjno-sportowy Dotyk Jury, który można znaleźć pod adresem ul. Dobra 9 w Myszkowie. Inaugurację wydarzenia przewidziano na godzinę 9:00, główny bieg wystartuje o 10:00, nordic walking o 10:05, natomiast biuro zawodów czynne będzie już od 7:30.

 

Bieg V. Stawów: jaki dystans?

Podczas wydarzenia będzie można wziąć udział w jednym z kilku zawodów, atrakcja czekać będzie również na amatorów chodzenia z kijkami. Dodatkowo każdy zawodnik przypisany zostanie do odpowiedniej kategorii wiekowej. Bieg główny będzie mieć dystans 10 kilometrów i przebiegać będzie dobrze oznakowaną i niezwykle malowniczą trasą przez las wokół – jak sama nazwa wskazuje – lokalnych stawów. Jak zwykle w zawodach wystartować będą mogli zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

Również pasjonaci nordic walking będą mogli spróbować swoich sił w wyprawie z kijkami na 10 kilometrów. Natomiast na dzieci i młodzież szkolną czekać będzie seria zawodów na różne odległości od 100 do 1500 metrów. Niestety ze względu na trudność i jakość trasy (droga szutrowa) nie będzie możliwy start w przypadku osób z niepełnosprawnościami, poruszających się na wózkach sportowych.

 

Zapisy do biegu

Zapisy do udziału w Międzynarodowym Biegu V. Stawów im. Zdzisława Burdy potrwają do 31 maja oraz w miarę możliwości zostaną przedłużone również na dzień zawodów. Wpisowe to kwota 20 lub 30 zł w zależności od terminu rejestracji.

Organizatorem wydarzenia będzie MOSiR Myszków oraz Urząd Miasta Myszków. Celem wydarzenia jak zwykle będzie popularyzacja biegania jako ważnego elementu zdrowego stylu życia oraz promocja urokliwych terenów zielonych Myszkowa.