Agresywny 46-latek zaatakował policjantów młotkiem podczas interwencji

Agresywny 46-latek zaatakował policjantów młotkiem podczas interwencji

Podczas jednej z interwencji policji, 46-letni mężczyzna wykazał się agresją, znieważając funkcjonariuszy i używając do ataku młotka. Jeden z policjantów doznał uderzenia w głowę.

Interwencja miała miejsce w piątkowy wieczór, kiedy dyżurny komendy w Myszkowie otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań na terenie miasta. Z przekazanych informacji wynikało, że doszło do konfliktu pomiędzy dwoma panami.

Policjanci udali się na miejsce i spotkali zgłaszającego, który informował funkcjonariuszy, że drugi uczestnik awantury jest poszukiwany przez prawo i opuścił już miejsce zdarzenia. Policjanci jednak sprawdzili wskazane miejsce zamieszkania mężczyzny.

Kiedy policjanci przybyli na miejsce, drzwiami zajmowała się kobieta zapewniająca, że agresor opuścił mieszkanie godzinę temu. Pomimo tych zapewnień, policjanci sprawdzili całe mieszkanie i na balkonie odnaleźli skulonego mężczyznę.

Mężczyzna na widok funkcjonariuszy stał się agresywny i zaatakował ich, uderzając jednego z nich w twarz. Dodatkowo, kierował wobec nich groźby karalne. Po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany.

46-latek został zatrzymany i przewieziony do aresztu. Prokurator postawił mu zarzuty i zastosował policyjny dozór. Teraz los mężczyzny leży w rękach sądu. Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów, może otrzymać karę do 3 lat pozbawienia wolności.