Zarzuty prokuratury dla 58-latka za spowodowanie wypadku podczas holowania pojazdu

Zarzuty prokuratury dla 58-latka za spowodowanie wypadku podczas holowania pojazdu

Prokurator okręgowy z Myszkowa postawił zarzuty Dariuszowi T., 58-latkowi, przekazując sprawę do sądu. Mężczyzna jest oskarżony o spowodowanie katastrofy drogowej podczas holowania samochodu, w wyniku której śmierć poniósł inny kierowca.

Wydarzenie to miało miejsce 17 marca 2023 roku, gdy Dariusz T. prowadził ciężarowy samochód marki Mercedes, który był przyczepiony na stałe do innego pojazdu ciężarowego typu Scania. W nocy, około godziny 23, na drodze wojewódzkiej numer 794 w miejscowości Biała Błotna leżącej w powiecie zawierciańskim, mężczyzna stracił kontrolę nad pojazdem i wtargnął na pas ruchu po przeciwnej stronie drogi. To doprowadziło do czołowej kolizji z nadjeżdżającym samochodem osobowym Renault. Jego kierowca, 34-letni obywatel Koniecpola, poniósł śmierć na miejscu w wyniku poważnego urazu wielonarządowego.

Opracowana przez biegłego opinia dotycząca ruchu drogowego wykazała, że bezpośrednią przyczyną wypadku była utrata kontroli nad ciężarówką przez Dariusza T., którego pojazd miał niedziałający układ hamulcowy. Specjalista stwierdził, że kierowca Renault nie przyczynił się do tragicznego incydentu i nie miał możliwości uniknięcia kolizji.