Demonstracja rolników może spowodować problemy w ruchu drogowym w pobliżu Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice

Demonstracja rolników może spowodować problemy w ruchu drogowym w pobliżu Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice

W nadchodzący piątek, 23 lutego, między godzinami 10:00 a 15:00, kierowcy przemieszczający się w rejonie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice mogą spotkać się z utrudnieniami. Te nieprzewidywalne problemy są spowodowane planowanym strajkiem rolników, który ma miejsce w tym konkretnym czasie i miejscu.

Spodziewane komplikacje dotyczą piątku 23 lutego 2024 roku, w godzinach od 10.00 do 15.00 na terenach wokół lotniska w Pyrzowicach. Konkretnie, utrudnienia dotyczą odcinka od ronda przy drodze krajowej DK78 i trasy S1 do ronda z ulicą Piłsudskiego. Powodem tych problemów jest przejazd rolników, którzy protestują. Policja publikuje zarówno planowany przebieg demonstracji (oznaczony wykrzyknikiem na mapie), jak i alternatywne trasy dojazdu do lotniska.

Według rzecznika policji w Tarnowskich Górach, sierżanta sztabowego Kamila Kubicy, podczas trwania protestu będą występować utrudnienia na drodze wojewódzkiej 913 pomiędzy rondami na skrzyżowaniu z drogą krajową 78 i trasą S1, aż do ronda na skrzyżowaniu z ulicą Piłsudskiego. Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego apeluje o przestrzeganie instrukcji policjantów regulujących ruch na miejscu.