Kierowca pod wpływem alkoholu spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia – teraz sprawa trafi do sądu

Kierowca pod wpływem alkoholu spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia – teraz sprawa trafi do sądu

Mężczyzna w średnim wieku, mający za sobą 34 lata życia, prowadząc pojazd marki Volvo, spowodował stłuczki drogowej. Wszystko działo się na skutek nieumiejętnie wykonanego manewru skrętu. Nie czekając na przybycie odpowiednich służb, kierujący samochodem zdecydował się opuścić miejsce wypadku. Co ciekawe, jak wykazało późniejsze badanie, prowadzący Volvo miał we krwi ponad 2 promile alkoholu. Tym razem to sąd będzie decydować o jego dalszym losie.

Cała sytuacja miała miejsce poprzedniego dnia, dokładnie o godzinie 16:30. Miejscem zdarzenia była ulica Kościuszki w Myszkowie. Ofiarą niewłaściwie przeprowadzonego manewru przez mieszkańca Radomska stało się auto marki Ford. Sprawca stłuczki po kolizji zdecydował się zbiec z miejsca zdarzenia.

Na szczęście, jedna ze świadków tego incydentu postanowiła przejąć inicjatywę. Po tym, jak obserwował ucieczkę sprawcy, wsiadł do swojego samochodu i ruszył za nim. Dzięki jego działaniom, funkcjonariusze mogli szybko zlokalizować uciekiniera. 34-latek zostawił swój pojazd kilka kilometrów dalej i pieszo kierował się z powrotem na miejsce kolizji. Po zatrzymaniu mężczyzny i przeprowadzeniu badania alkomatem, okazało się, że miał on we krwi ponad 2 promile alkoholu.

Teraz, po całym zajściu, 34-letni mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz za spowodowanie kolizji drogowej.

Pragniemy przypomnieć, jak nieodpowiedzialne jest prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu. Takie zachowanie naraża nie tylko życie i zdrowie kierowcy, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Na szczęście, tym razem sytuacja zakończyła się „tylko” na kolizji.

Kampania społeczna pod hasłem „Nie reagujesz – akceptujesz” ma na celu zachęcić mieszkańców do aktywnego działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Jeżeli widzisz osobę nietrzeźwą, która próbuje wsiąść za kierownicę lub jeżeli podejrzewasz, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu – reaguj.