Dwa przestępstwa jednego dnia. Grozi jej 8 lat więzienia

Dwa przestępstwa jednego dnia. Grozi jej 8 lat więzienia
fot. pixabay.com

Próba przekupstwa i 2,5 promila we krwi. Do obu przyznała się zatrzymana w środę wieczorem. Policjanci zareagowali dzięki zgłoszeniu.

Błyskawiczna reakcja

Około 22 w środę 21 lipca w Koziegłowach pijana 49-latka odjechała w kierunku drogi krajowej nr 91 i skręciła w stronę Wojsławic. Policja otrzymała telefoniczne zgłoszenie o zaistniałym zdarzeniu i wyruszyła w celu odnalezienia sprawczyni. Dotarli do mieszkania całkowicie pijanej kobiety. Badanie stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało niemal 2,5 promila we krwi. Na tym nie skończyło się jednak łamanie prawa. 

Kolejne wybryki

W trakcie dalszych rozmów z policją kobieta dokonała ponadto próby przekupienia mundurowych. Rzucony na siedzenie radiowozu banknot o wartości 100 zł uznany został za przestępstwo. Kobieta w stanie upojenia była prawdopodobnie pewna rychłego porozumienia z Policją. Gdy przekazywała pieniądze, dodała tylko „macie tutaj i się rozchodzimy”.

Czekają konsekwencje

Zatrzymana przebywała w areszcie, gdzie dochodziła do trzeźwości. Podczas przesłuchania we wtorek 27 lipca przyznała się do przedstawianych zarzutów. Sprawę skierowano potem do prokuratury. Za jazdę pod wpływem i przestępstwo korupcyjne grozi jej do 8 lat więzienia. 

Zaangażowana społeczność

Na zakończenie zwróćmy uwagę, że opisując wydarzenie, niezależne media lokalne podkreślają znaczenie aktywnej postawy obywateli. Szybka reakcja policjantów możliwa była dzięki zgłoszeniu przez świadka zdarzenia. Nawet anonimowo przekazana informacja o niebezpieczeństwie stwarzanym przez nieodpowiedzialnych kierowców zwiększa więc szansę na ujęcie sprawcy przed spowodowaniem wypadku.