Ekstremalne łamanie przepisów ruchu drogowego w Myszkowie zakończone aresztowaniem

Ekstremalne łamanie przepisów ruchu drogowego w Myszkowie zakończone aresztowaniem

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Myszkowie podjęli decyzję o przeprowadzeniu kontroli drogowej kierowcy bmw, który rażąco naruszał zasady bezpiecznej jazdy. Jak relacjonuje sierżant Klaudia Zenderowska, pełniąca obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie, mężczyzna stworzył poważne ryzyko na drodze, przekraczając dozwoloną prędkość i wymuszając pierwszeństwo poprzez wyprzedzanie innych pojazdów w strefie skrzyżowania. W manewrach tych zmusił nadjeżdżające z naprzeciwko samochody do skrajnej zmiany trasy i zjechania na chodnik celem uniknięcia kolizji.

Gdy policja sygnalizowała kierującemu konieczność zatrzymania pojazdu, ten nie odpowiedział na wezwanie. Wręcz przeciwnie – gwałtownie przyspieszył i oddalił się od miejsca interwencji. W tym momencie funkcjonariusze skontaktowali się z dyżurnym komendy i podjęli pościg za uciekinierem.

Po kilku minutach pojazd bmw został zlokalizowany na ulicy Słowackiego, gdzie znalazł się w pułapce między innymi samochodami. Widząc zbliżających się policjantów, kobieta za kierownicą zaryglowała drzwi i podjęła próbę ucieczki. Aby zapobiec jej kolejnym niebezpiecznym manewrom, stróże prawa wybili szybę i wyjęli kluczyki ze stacyjki.

28-letnia kierująca oraz 47-letni pasażer zostali zatrzymani. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że kobieta była trzeźwa. Jednak dodatkowy narkotest wykazał obecność amfetaminy w jej organizmie. Kobieta została poddana badaniu krwi i zatrzymana na resztę nocy w areszcie policyjnym.

Sierżant Klaudia Zenderowska poinformowała, że kobieta usłyszała zarzut niezatrzymania do kontroli drogowej. To przestępstwo jest karane nawet 5-letnim pobytem w więzieniu. Jeśli dodatkowe badania potwierdzą, że prowadziła pojazd będąc pod wpływem środków odurzających, zarzuty zostaną rozszerzone o to dodatkowe przestępstwo.