Pogoń za 28-latką, która pod wpływem narkotyków próbowała uciec przed policją

Pogoń za 28-latką, która pod wpływem narkotyków próbowała uciec przed policją

W jednym z incydentów na drogach Myszkowa, młoda kobieta w wieku 28 lat zamknęła się w swoim samochodzie, chcąc uniknąć kontroli drogowej przez policję, będąc pod wpływem substancji odurzających. Zdecydowała się na desperacki krok – ucieczkę przed służbami prawa.

Policjanci z Myszkowa podjęli decyzję o przeprowadzeniu kontroli drogowej pojazdu marki BMW, którego kierowca w oczywisty sposób łamał zasady ruchu drogowego. Kierowca pojazdu przekraczał dozwoloną prędkość, dokonywał ryzykownych manewrów wyprzedzania w obszarze skrzyżowań, zmuszając nadjeżdżające z naprzeciwka pojazdy do gwałtownego zjeżdżania na chodnik w celu uniknięcia kolizji. Pomimo otrzymania sygnału do zatrzymania od stróżów prawa, kierująca nie wykazała intencji zatrzymania się i natychmiast przyspieszyła, uciekając przed policją. Funkcjonariusze natychmiast powiadomili dyżurnego jednostki policyjnej i rozpoczęli pościg.

Minęło kilka minut, a uciekające BMW utknęło pomiędzy innymi pojazdami na ulicy Słowackiego. Okazało się, że za kierownicą siedzi kobieta, która na widok nadjeżdżających policjantów zablokowała drzwi samochodu, próbując dalej uciekać. Wobec tej sytuacji, funkcjonariusze podjęli decyzję o rozbiciu szyby samochodowej, a następnie wyjęciu kluczyków ze stacyjki, zatrzymując tym samym pojazd.

Siedząca za kółkiem był 28-letnią mieszkanką Żarek oraz 47-letnim pasażerem. Test alkomatem wykazał, że kobieta nie spożywała alkoholu. Jednak dodatkowe badanie narkotestem ujawniło obecność amfetaminy w jej organizmie. Policja pobrała od niej próbkę krwi do dalszych badań, a resztę nocy zatrzymana kobieta spędziła w policyjnym areszcie.

Policja postawiła kobiecie zarzut uchylania się od kontroli drogowej, co jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do pięciu lat. Jeśli wyniki badań krwi potwierdzą obecność substancji odurzających, kobieta stanie przed sądem z dodatkowym zarzutem prowadzenia pojazdu pod ich wpływem.