Funkcjonariusze z Myszkowa promują karierę w Policji podczas lokalnych Targów Pracy

Funkcjonariusze z Myszkowa promują karierę w Policji podczas lokalnych Targów Pracy

Podczas Myszkowskich Targów Pracy, które odbyły się niedawno, funkcjonariusze z lokalnej Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie mieli okazję prowadzić własne stanowisko. Ich celem było przekonanie poszukiwaczy pracy do rozważenia kariery w szeregach Policji. Dostarczali oni wszystkim odwiedzającym szczegółowych informacji na temat procesu rekrutacji, wprowadzając ich w zasady i wymagania stawiane kandydatom. Wszystko to miało na celu zachęcić jak najwięcej osób do podjęcia decyzji o przyłączeniu się do służb mundurowych. Policja to służba tworzona przez ludzi dla ludzi – to onej hasło przewijało się podczas tego wydarzenia.

Miejsce targów, Zespół Szkół nr 1 położony przy ulicy Kwiatkowskiego w Myszkowie, stał się tym samym areną, gdzie funkcjonariusze mogli prezentować swoją profesję jako atrakcyjną ścieżkę kariery. Targi Pracy i Przedsiębiorczości przyciągnęły wiele osób szukających pracy, które miały okazję zapoznać się z szerokim spektrum propozycji zawodowych. Wśród nich znajdowała się oferta Policji, prezentowana przez aktywnie uczestniczących w wydarzeniu policjantów.

Podczas spotkań z zainteresowanymi, funkcjonariusze udzielali obszernych informacji na temat cech, które powinien posiadać kandydat na policjanta, takich jak odpowiednie wykształcenie, niezbędne umiejętności czy predyspozycje. Odpowiadali też na wszystkie pytania odwiedzających, starając się rozwiać wszelkie wątpliwości. Na koniec każdego spotkania rozdawali ulotki zawierające kompendium podstawowych informacji o wymogach stawianych osobom pragnącym przyłączyć się do Policji.