Mężczyzna z 4 promilami alkoholu w organizmie zatrzymany za kierowanie samochodem w Myszkowie

Mężczyzna z 4 promilami alkoholu w organizmie zatrzymany za kierowanie samochodem w Myszkowie

Policjanci z Myszkowa zdołali zatrzymać mężczyznę, który kierował swoim pojazdem osobowym marki Ford w stanie silnej nietrzeźwości. Kierowca jechał niepewnie i niebezpiecznie, a badanie alkomatem wykazało obecność ponad 4 promili alkoholu w jego organizmie. To szczególne zdarzenie miało miejsce dzięki czujności i odpowiedzialnej postawie innego uczestnika ruchu drogowego, który zaobserwował zagrożenie i powiadomił o nim służby.

Jeden z kierujących na drogach Myszkowa zauważył niepokojące zachowanie na drodze i podjął decyzję o alarmowaniu policji. Samochód marki Ford poruszał się niekontrolowanym, „wężowatym” torem jazdy, co wzbudziło podejrzenia i skłoniło go do działania. Do momentu przybycia patrolu ruchu drogowego, obywatel podążał za tym nieodpowiedzialnym kierowcą, monitorując jego zachowanie.

Po przybyciu na miejsce wyznaczone przez świadka, policjanci potwierdzili te podejrzenia. Badanie alkomatem wykazało obecność ponad 4 promili alkoholu w organizmie kierującego Fordem. Ale to nie była jedyna przestępcza czynność, którą mężczyzna popełnił – dodatkowe sprawdzenie przez policję wykazało, że nie posiadał on prawa jazdy. O tych faktach poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie.