</h1>PiS prezentuje kandydatów do Sejmu i Senatu w okręgu nr 28

</h1>PiS prezentuje kandydatów do Sejmu i Senatu w okręgu nr 28

Niedawnym wydarzeniem politycznym było przedstawienie kandydatów partii Prawo i Sprawiedliwość, którzy będą walczyć o miejsca w Sejmie i Senacie w okręgu wyborczym numer 28. Okręg ten skupia takie miejscowości jak Częstochowa, Kłobuck, Lubliniec i Myszków. Dodatkowo obejmuje powiaty otaczające te miasta: częstochowski, kłobucki, lubliniecki oraz myszkowski. Ponadto, informacje dotyczące osób ubiegających się o stanowiska w dwóch okręgach Senatu ukazały się.

Podczas oficjalnej prezentacji, która odbyła się kilka dni temu w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, lider partii ogłosił nazwiska liderów list wyborczych KW Prawo i Sprawiedliwość do Sejmu. Wywołało to pewne zdziwienie, ponieważ od wielu lat na czele „jedynki” stał Szymon Giżyński, obecnie pełniący role posła i wiceministra kultury. Tym razem jednak, decyzja prezesa partii padła na Lidię Burzyńską, która ma być głównym motorem napędzającym lokalny PiS do osiągnięcia zwycięstwa.

Lidia Burzyńska, będąca teraz „jedynką”, przybliżyła sylwetki innych polityków z okręgu nr 28, a także tych, którzy będą kandydować do Senatu w okręgach numer 69 i 68. Podczas prezentacji podkreśliła solidność i niezawodność swojej drużyny – drużyny, która przez osiem lat rządów partii Prawo i Sprawiedliwość udowodniła, że najistotniejsze dla nich są Polacy i Polska. Z pełnym optymizmem wyraziła nadzieję na zdobycie trzeciej kadencji i kontynuowanie realizacji programu partii – programu, który jest nie tylko spisany na papierze, ale także głęboko zakorzeniony w sercach członków Prawo i Sprawiedliwości.