Myszkowski Klub Morsa rozpoczął nowy sezon zimowych kąpieli. Spotkania co niedzielę

Myszkowski Klub Morsa rozpoczął nowy sezon zimowych kąpieli. Spotkania co niedzielę

W niedzielę, 12 grudnia członkowie Myszkowskiego Klubu Morsa oficjalnie rozpoczęli nowy sezon zimowych kąpieli. Inauguracyjne zanurzenie w lodowatej wodzie miało miejsce w stałej lokalizacji spotkań – w stawie nr 5 przy ulicy Zamenhofa w Myszkowie.

Stałe spotkania i akcje specjalne

W tym sezonie Morsy z Myszkowa mają w planach odwiedzanie również innych akwenów wodnych w okolicy i spotkania łączone z innymi klubami Morsów z okolicznych miejscowości. Cyklicznie powracają do ich działalności akcje specjalne, np. kąpiele mikołajkowe lub morsowanie przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Natomiast regularne kąpiele odbywają się w każdą niedzielę w godzinach od 13:00 do 14:00 w stawie nr 5.

Myszkowski Klub Morsa działa prężnie, a liczba uczestników lodowatych kąpieli ciągle się powiększa. Stali bywalcy włączyli do swojej rutyny również nową aktywność: wspólne saunowanie.

Aktualności dotyczące spotkań oraz więcej szczegółów na temat działalności Myszkowskiego Klubu Morsa dostępne są na ich oficjalnym profilu na Facebooku.

Interesują Cię również inne Kluby Morsów w Polsce? Sprawdź tutaj, gdzie warto wybrać się na sesje zimowych kąpieli w Bydgoszczy.

Jak się przygotować do morsowania?

Przed każdorazową sesją w zimnej wodzie kluczowe jest zrobienie krótkiej rozgrzewki. Niemałe znaczenie ma również czas spędzony w wodzie – początkujący nie powinni przekraczać trzech minut. Ważny jest również posiadany ekwipunek. Co warto ze sobą zabrać na sesję morsowania?

Niezbędny jest ręcznik i czapka na głowę. Niektórzy osłaniają również ręce rękawiczkami, a inni zakładają buty neoprenowe lub kalosze, choć nie są one niezbędne. Przyda się również karimata, na której czekać będzie obuwie i suche ubrania na przebranie. Można również spakować i wziąć ze sobą szlafrok.

Warto również pamiętać o tym, że na kilka godzin przed zimową kąpielą nie powinno spożywać się obfitego posiłku, ani alkoholu, a tuż po wyjściu z wody należy dokładnie się osuszyć, przebrać i wypić rozgrzewający napój.