Niedzielne zdarzenia drogowe w Siewierzu: dwie kolizje i cztery osoby poszkodowane

Niedzielne zdarzenia drogowe w Siewierzu: dwie kolizje i cztery osoby poszkodowane

Przykre zdarzenia miały miejsce w niedzielę, 23 czerwca, na terenie miejscowości Siewierz w powiecie będzińskim. Droga Krajowa numer 91 stała się tam areną dwóch wypadków drogowych, które spowodowały obrażenia u czterech osób.

Tragiczny ciąg wydarzeń rozpoczął się na osiedlu Jeziorna, gdzie doszło do jednego z wypadków. Kierowca poruszający się subaru w kierunku miasta Częstochowy, podjął decyzję o skręcie w lewo, ku osiedlu. Niestety, podczas wykonywania tego manewru nie przestrzegł zasady pierwszeństwa przejazdu, co doprowadziło do kolizji z nadjeżdżającą skodą. W obydwu samochodach znajdowali się pasażerowie.

Jak poinformowała sierżant sztabowa Dagmara Mackiewicz reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Będzinie, kierujący subaru został przewieziony karetką do placówki medycznej. Tymczasem, pasażerkę śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował do szpitala. Dodatkowo, do szpitala trafiła również pasażerka skody.

Oba wypadki wywołały znaczne kłopoty na DK 91. Na szczęście obecnie ruch drogowy odzyskał swoją płynność. Sprawcom zdarzeń pobrano próbki krwi do analizy.