Niepokojące wydarzenie w Dąbrowie Górniczej: Młody mężczyzna napada na mieszkańca i kradnie mu pieniądze

Niepokojące wydarzenie w Dąbrowie Górniczej: Młody mężczyzna napada na mieszkańca i kradnie mu pieniądze

W Dąbrowie Górniczej miało miejsce niepokojące zdarzenie. 26-letni mieszkaniec tego miasta postanowił przestraszyć przechodnia, a potem okraść go. Jak się później okazało, to nie było jego pierwsze takie przestępstwo. Teraz stanął przed obliczem prawa jako recydywista.

Miejscowa policja w miniony czwartek zatrzymała wspomnianego 26-latka. Okazało się, że ten młody człowiek postanowił zaatakować jednego z mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Napadnięty został nagle uderzony w głowę przez napastnika. Oprócz tego, sprawca groził mu śmiercią i zabrał portfel, w którym znajdowało się 1500 złotych.

Szybko wyszło na jaw, że ten mężczyzna ma na swoim sumieniu więcej podobnych przestępstw. Przy okazji jego zatrzymania znaleziono przy nim narkotyki, co stanowi kolejne przestępstwo. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu zarzutów rozboju i posiadania nielegalnych substancji.

26-latek teraz będzie musiał stawić czoła konsekwencjom swoich czynów przed sądem. Mężczyzna został umieszczony na trzy miesiące w areszcie. Jako recydywista, może mu grozić wyższa kara.