Poszukiwany sprawca tragicznego wypadku na autostradzie A1

Poszukiwany sprawca tragicznego wypadku na autostradzie A1

Wydano nakaz aresztowania dla Sebastiana Majtczaka, 32-letniego mężczyzny, który jest głównym podejrzanym w sprawie tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło na autostradzie A1. W wyniku tego wypadku życie straciła trzyosobowa rodzina pochodząca z Myszkowa. Przedstawiciel bliskich zmarłych wyraził wdzięczność internautom za ich wkład w pomoc przy wyjaśnieniu okoliczności tragedii, co nie udało się zrobić śledczym na początkowym etapie dochodzenia.

Śledczy udostępnili list gończy za podejrzanym w piątek, 29 września 2023 r., zawierający szczegółowy opis tragicznego wypadku.

Przed publikacją listu gończego, Zbigniew Ziobro – minister sprawiedliwości i prokurator generalny, podczas konferencji prasowej w Łodzi, poinformował o swojej decyzji o upublicznieniu tego dokumentu. Podkreślił, że choć rodzina podejrzanego zapewniła, iż podejrzany sam odda się w ręce wymiaru sprawiedliwości, skierował jednak polecenie do prokuratora o podjęcie wszystkich niezbędnych działań mających na celu zapewnienie zatrzymania i doprowadzenia Sebastiana do sądu. Ziobro polecił także udostępnienie publicznie wizerunku podejrzanego.