Rusza budowa centrum handlowego Atut Myszków

Rusza budowa centrum handlowego Atut Myszków

Rozpoczęła się budowa nowoczesnego regionalnego centrum handlowego Atut Myszków. Po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń i finansowania. To pierwszy taki obiekt w mieście. Jego otwarcie planowane jest na koniec 2023 roku.

Plany na inwestycje

Na powierzchni 11 tysięcy metrów kwadratowych znajdą się kilkadziesiąt lokali handlowych i usługowych znanych marek, z bezpośrednim wejściem z parkingu. Na miejscu będzie dostępnych 550 miejsc parkingowych, a projekt obejmuje teren o powierzchni 6,4 hektara. Wojciech Cieślak, prezes BOIG, spółki odpowiedzialnej za realizację inwestycji, powiedział, że wszystkie niezbędne dokumenty na budowę centrum Atut Myszków są już gotowe.

Co aktualnie dzieje się na budowie?

Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem fundamentów dla obiektów handlowych. W ramach inwestycji oprócz centrum handlowego powstanie także Lidl, restauracja McDonald’s, stacja paliw oraz obiekt DIY o powierzchni około 3 tysięcy metrów kwadratowych. Michał Sobczyk, dyrektor VI Centrum Biznesowego MŚP w Banku Pekao S.A., który zainwestował w inwestycję, widzi w niej duży potencjał. Uważa, że w ten sposób miejsce to zapewni mieszkańcom dostęp do jeszcze szerszego portfolio marek.

Gdzie dokładnie powstanie nowe centru handlowe?

Centrum handlowe Atut Myszków znajduje się w centrum miasta, w pobliżu skrzyżowania ulicy Kazimierza Pułaskiego z ulicą Jesionową. Bezpośrednio przy inwestycji przebiega obwodnica. Zapewnia w ten sposób sprawny dojazd z Częstochowy i Katowic. W pobliżu jest też droga wojewódzka nr 793, która łączy Myszków z Żarkami.  Dzięki takiemu położeniu Atut Myszków będzie w zasięgu 120 tysięcy osób – mieszkańców miasta oraz całego powiatu myszkowskiego.