Policyjne interwencje w Myszkowie

Policyjne interwencje w Myszkowie

Ostatnie miesiące nie były łatwe dla funkcjonariuszy policji. Tylko w Myszkowie doszło do kilku poważnych interwencji policyjnych. Przeprowadzone akcje, które miały na celu zwiększenie świadomość kierowców i nie tylko. Sprawdzamy, co działo się w ostatnich tygodniach na pobliskich drogach.

Poszukiwany przez policję wpadł przez jadę pod wpływem alkoholu

57-latek zatrzymany przez policję w Myszkowie był poszukiwany za jazdę po pijanemu. Został złapany w swoim mieszkaniu i trafił do więzienia, gdzie odbywać będzie swoją karę.

Akcja alkoholi i narkotyki wśród kierowców

Policja w Myszkowie prowadziła  działania zatytułowane „Alkohol i narkotyki”. Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców prowadzących pojazdy po alkoholu lub po zażyciu narkotyków. W działaniach użyto różnych urządzeń i testerów do wykrywania alkoholu i narkotyków we krwi. Policjanci zatrzymali 1 kierowcę nietrzeźwego i 2 w stanie po użyciu alkoholu. W tylko pierwszym tygodniu tego roku policja zatrzymała 258 kierowców prowadzących po alkoholu. W całym ubiegłym roku było ich blisko 12 000.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek, a także do członków rodzin, znajomych i pasażerów, którzy czasami zgadzają się na prowadzenie przez kierowcę po alkoholu. Nie pozwólmy, aby nietrzeźwi kierowcy stwarzali zagrożenie na drodze.