Rusza policyjna akcja “Twoje światła, nasze bezpieczeństwo” 

Rusza policyjna akcja “Twoje światła, nasze bezpieczeństwo” 

Rusza akcja, do której przyłączyli się policjanci z Myszkowa i okolicy. Chodzi o uświadomienie kierującym, jaki wpływ ma jakość i stan oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Warto dodać, że akcja potrwa do 15 grudnia 2022 r. Co wiadomo o całej akcji?

Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo

Do całej akcji przyłączyła się również policja z Myszkowa. Jest to opowiada niezwykle ważna kampania, która ma na celu uświadomienie kierowcom o tym, jak bardzo ważne są światła. Jest to ogólnopolska kampania, a w zasadzie jej kolejna część. W ramach akcji kierowcy, także z powiatu gostyńskiego, mogą bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów w wyznaczonych stacjach kontroli pojazdów.

Terminy akcji

W tym roku w ramach akcji wyznaczono cztery terminy. To właśnie w tych dniach możliwe będzie przeprowadzenie badań diagnostycznych. Akcja odbędzie się 22 października, 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia. Każdy z tych dni to soboty, dzięki temu więcej osób będzie mogło skorzystać. Do akcji włączyły się dwie stacje kontroli pojazdów z powiatu gostyńskiego, w których wszyscy chętni kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów. 

Które stacje biorą udział w kampanii?

W kampanii bierze udział 1300 stacji diagnostycznych w całej Polsce. Wykaz można znaleźć także na stronach jednostek Policji. Warto więc sprawdzić, gdzie w okolicy Myszkowa można udać się na darmowy przegląd świateł. 

Jak wyglądają prawidłowe ustawienia reflektorów?

Warto przypomnieć, że prawidłowo ustawione reflektory w samochodach zwiększają bezpieczeństwo. To jest bardzo ważne, bezpieczeństwo nie tylko kierowców i pasażerów, ale też pieszych i rowerzystów. Zawsze po zmianie opon letnich na zimowe, po każdej kolizji należy sprawdzić czy światła nie zmieniły swojego położenia i nie zagrażają bezpieczeństwu podczas drogi.