Zatrzymany za gwałt 

Zatrzymany za gwałt 

Myszkowscy policjanci i antyterroryści z Katowic brali udział w akcji zatrzymania 45-latka. Mężczyzna został zatrzymany za uprowadzenie i zgwałcenie 22-letniej mieszkanki Żarek. 

Zgłoszenie przestępstwa

W weekend, późnym wieczorem w niedzielę dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie. Zgłoszenie dotyczyły bezprawnego przetrzymywania 22-letniej mieszkanki Żarek. Dziewczyna była siłą przetrzymywana w jednym z ośrodków wypoczynkowych na terenie powiatu myszkowskiego. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawcą jest 45-latek. Jak się okazało, mężczyzna jest znany policji to bardzo dobrze już od kilku lat. Całą sprawę potwierdziła asp. sztab. Barbara Poznańska, oficer prasowy KPP w Myszkowie.

Nie pierwsze zatrzymanie 

Zatrzymany mężczyzna był wielokrotnie zatrzymywany i poszukiwany  za różne przestępstwa. 44-latek odsiadywał również wyroki za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu. Działania na miejscu, gdzie przetrzymywana była kobieta trwały przez całą noc. W poniedziałek przy wsparciu antyterrorystów z Katowic mężczyzna został zatrzymany. przestępcę. Kobieta mogła bezpiecznie wrócić do domu. 45-latek trafił do policyjnego aresztu. Kilka dni później prokurator przedstawił mu 5 zarzutów. Mężczyzna odpowie za pozbawienie wolności  wbrew woli pokrzywdzonej, udzielanie jej środków psychotropowych, wykorzystanie jej stanu odurzenia i doprowadzenie jej do obcowania płciowego, nękanie jej oraz posiadanie narkotyków. Podczas zatrzymania mężczyzna posiadał amfetaminę i marihuanę. Na ten moment wiadomo tyle, że prokurator wystąpił z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. W ciągu kilku najbliższych dni mężczyzna stanie przed sądem. Za stawiane mu zarzuty grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.