Zmiany organizacji ruchu w związku z dniem 1 listopada

Zmiany organizacji ruchu w związku z dniem 1 listopada

W listopadzie czeka nas Dzień Wszystkich Świętych. 1 listopada, jak co roku, na drogach można zauważyć wzmożony ruch.  Na drogach panuje chaos, ludzie się spieszą, są problemy z parkingami. W tym roku sprawdzamy, jak zmieni się organizacja ruchu wokół największych cmentarzy w naszym mieście. Jest to szczególnie ważne, żeby zapoznać się z nadchodzącymi zmianami wcześniej. Pomoże to uniknąć niespodzianek przy cmentarzach. 

Cmentarz przy ul. Sikorskiego

W dniu Wszystkich Świętych ulica Sikorskiego będzie zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku od ulic yKościuszki (DW 793) do ulicy Skłodowskiej. Na ulicy Skłodowskiej nie będziemy się też mogli zatrzymywać i parkować. Warto dodać, że zmiana ta nie będzie trwała cały dzień. Zmiana organizacji ruchu przy ulicy Sikorskiego będzie obowiązywać w dniu 1 listopada 2022 r. od godz. 6.00 do godz. 20.00.

Cmentarz przy ul. Cmentarnej (Mrzygłód)

Zmiany czekają na kierowców również na ulicy Cmentarnej. W tym dniu obowiązywać będzie tam ruch jednokierunkowy,  czyli wjazd od ulicy Królowej Jadwigi do Zawierckiej. Jednocześnie zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju po stronie cmentarza. Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywać od 30 października do 1 listopada 2022 r.

Cmentarz przy ul. Wyzwolenia (Mijaczów)

Zmiany organizacji ruchu nie ominą również cmentarza, który znajduje się  na ulicy Wyzwolenia od ulicy Krasickiego oraz do ulicy Strugi. W tych miejscach obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Odbędzie się wjazd od ulicy Krasickiego, wyjazd przez ulicę Strugi do ulicy Pułaskiego. Zaproponowane zmiany obowiązują od 30 października do 1 listopada 2022 r.