Uroczyste otwarcie "Klasy z drewna" w Zespole Szkół w Koziegłowach

Uroczyste otwarcie "Klasy z drewna" w Zespole Szkół w Koziegłowach

Wspomniane Zespół Szkół w małym, malowniczym mieście Koziegłowy gościł niedawno ceremonię inauguracji nowo powstałej „Klasy z drewna”. Wyróżnienie to placówka zdobyła, stając się jednym z zwycięzców krajowego konkursu, którego głównym organizatorem były Lasy Państwowe.

Główna ideą stojącą za wspomnianym konkursem była promocja drewna jako surowca ekologicznego i wytrzymałego. Program ten miał również na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na niezwykle ważną rolę, jaką pełnią lasy w naszej codzienności i ogólnym ekosystemie.

Nagrodą za zwycięstwo w tym prestiżowym konkursie była budowa specjalnej klasy, zlokalizowanej w przestrzeni szkolnej. Ta unikalna pracownia, zwana „Klasą z drewna”, to altana o powierzchni 42 m2, wykonana z sosnowego drewna. Wyjątkowość tej przestrzeni polega na tym, że znajduje się ona bezpośrednio na terenie szkoły.

Założeniem „Klasy z drewna” jest przede wszystkim urozmaicenie procesu nauczania. Poprzez wprowadzenie zajęć terenowych oraz praktycznych lekcji przyrody, chce ona zapewnić uczniom niecodzienne doświadczenia edukacyjne.