Śląska Krajowa Administracja Skarbowa likwiduje nielegalny punkt hazardowy w Myszkowie

Śląska Krajowa Administracja Skarbowa likwiduje nielegalny punkt hazardowy w Myszkowie

W Myszkowie na Śląsku, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przeprowadzili akcję likwidacji punktu oferującego nielegalne gry hazardowe. W ramach tej operacji udało im się zabezpieczyć nie tylko sprzęt do gier, ale również znaczną sumę pieniędzy.

Zespół ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach dotarł do punktu, w którym znajdowały się nielegalne automaty do gier. Na miejscu poza pracownicą dyżurującą w lokalu, napotkali także mężczyznę, który był akurat w trakcie korzystania z jednego z automatów.

Katarzyna Klos, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, poinformowała we wtorek o przesłuchaniu mężczyzny jako świadka w sprawie nielegalnych gier hazardowych. Również dodała, że podczas interwencji funkcjonariusze zabezpieczyli 4 automaty do gier oraz pieniądze w gotówce, której wartość wynosiła 6130 zł.

Izba Administracji Skarbowej przestrzega i przypomina, że prowadzenie nielegalnej działalności hazardowej jest przestępstwem. Za naruszenie przepisów dotyczących gier hazardowych grozi surowa kara w postaci wysokiej grzywny, a nawet pozbawienia wolności do 3 lat.