Ujawnienie nielegalnego obrotu papierosami i udaremnienie strat dla Skarbu Państwa na terenie Dąbrowy Górniczej

Ujawnienie nielegalnego obrotu papierosami i udaremnienie strat dla Skarbu Państwa na terenie Dąbrowy Górniczej

Na terenie Dąbrowy Górniczej w garażach odkryto nielegalny ładunek, którego sprzedaż miałaby katastrofalne skutki dla finansów Skarbu Państwa. Policjanci z Małopolski i Śląska powstrzymali potencjalną transakcję, której skutkiem byłoby naruszenie interesu publicznego w postaci straty blisko 11 milionów złotych.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, działając wspólnie z partnerami z odpowiedniego wydziału Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, przeprowadzili skomplikowaną operację. Efektem tego działania było zabezpieczenie trzech kontenerów pełnych nielegalnych papierosów oraz samochodu dostawczego marki Mercedes Sprinter, który był wykorzystywany do ich przemieszczania. W wyniku wcześniejszych dochodzeń udało się ustalić, że w jednym z rejonów przemysłowych Dąbrowy Górniczej były lokalizowane duże ilości tych nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Według informacji przekazanych przez śląską Policję, łącznie w trzech wyznaczonych kontenerach garażowych oraz w samochodzie dostawczym ujawniono aż 9 milionów papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Te miały trafić do odbiorców na terenie całego kraju. Było to dodatkowo potwierdzone przez odkrycie ponad 60 tysięcy złotych w gotówce, które funkcjonariusze znaleźli w samochodzie.