Incydent w Domu Pomocy Społecznej: Pożar i ewakuacja mieszkańców

Incydent w Domu Pomocy Społecznej: Pożar i ewakuacja mieszkańców

Pod koniec października, dokładnie 28-tego dnia tego miesiąca, zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb ratunkowych należących do Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Sytuacja ta miała miejsce tuż przed północą w miejscu zwanym Domem Pomocy Społecznej, położonym przy ulicy Kontkiewicza w tym mieście. Informacje o niebezpiecznym zdarzeniu strażacy otrzymali poprzez system monitoringu przeciwpożarowego. W wyniku akcji, która trwała od godziny 23:48 aż do 1:30, 25 osób zostało bezpiecznie ewakuowanych.

Udział w operacji ratunkowej brało łącznie pięć jednostek straży pożarnej. Jednak jak informuje dyżurny kierujący akcją z Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie, incydent nie obył się bez poważniejszych konsekwencji. Dwóch interweniujących policjantów narażonych na działanie dymów pożarowych poczuło się źle podczas pomagania w ewakuacji i musiało zostać poddane badaniom szpitalnym. Na szczęście zarówno pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej, jak i pozostali członkowie personelu nie doznali żadnych obrażeń.

Barbara Poznańska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, potwierdza, że hospitalizowani policjanci nie byli zagrożeni, a badania miały jedynie charakter profilaktyczny. Po przeprowadzeniu procedur medycznych, oboje stróżów prawa mogło opuścić placówkę medyczną.