Włodzimierz Żak ponownie objął stanowisko burmistrza Myszkowa, zwyciężając w wyborach z niewielką przewagą

Włodzimierz Żak ponownie objął stanowisko burmistrza Myszkowa, zwyciężając w wyborach z niewielką przewagą

W niedalekiej przyszłości, do roku 2029, Włodzimierz Żak będzie pełnił funkcję burmistrza Myszkowa już po raz czwarty. Zwycięstwo w wyborach, które odbyły się 21 kwietnia, było dla niego sprawa dosłownie „na styk”. Te informacje są jeszcze niepotwierdzone.

Tadeusz Bartnik, adwokat zmagający się z wieloma problemami, jeśli potwierdzą się te doniesienia, nie obejmie stanowiska burmistrza Myszkowa.

Aktualizacja: Informacje te zostały już oficjalnie potwierdzone. Wyścig o fotel burmistrza Myszkowa zakończył się zwycięstwem Włodzimierza Żaka, który zdobył przewagę zaledwie 27 głosów. Łączna liczba głosów oddanych na Żaka wyniosła 4972, podczas gdy Tadeusz Bartnik zdobył 4945 głosów. Rywalizacja była więc niezwykle zacięta, a jej wynik powinien nauczyć pokory. Oby zwycięzca wyborów, poprzez okazywanie szacunku dla wyborców i pokory, pokazał, że nauczył się tej lekcji w trakcie swojej kadencji 2024-29.

Chociaż Włodzimierza Żaka można pod wieloma względami krytykować, wynik wyborów dla mieszkańców Myszkowa oznacza raczej wybór mniejszego zła, a nie autentyczny sukces burmistrza, który sprawuje rządy od 2010 roku.