Wspólne świętowanie 11 Listopada – uroczyste obchody Święta Niepodległości w Myszkowie

Wspólne świętowanie 11 Listopada – uroczyste obchody Święta Niepodległości w Myszkowie

11 listopada jest dniem, który dla każdego obywatela Polski ma niezwykle głębokie znaczenie. To dzień, w którym w całym kraju odbywają się ceremonie i wydarzenia mające na celu uczczenie pamięci tych, którzy oddali życie za naszą wolność. W tych szczególnych obchodach Święta Niepodległości, które miały miejsce w mieście Myszków, brała udział również lokalna policja, z mł. insp. Michałem Cholą, Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Myszkowie, na czele.

Dzień ten rozpoczął się od uroczystej Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem św. Stanisława w Myszkowie. Po zakończonej liturgii, wszyscy zgromadzeni przeszli pod Pomnik Poległych za Ziemię Myszkowską, gdzie odbyła się oficjalna część obchodów. W ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”, wszyscy obecni na uroczystości wspólnie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego.

Ceremonia zgromadziła wielu istotnych gości, między innymi parlamentarzystów, przedstawicieli władz samorządowych, różnych instytucji i stowarzyszeń, związków kombatanckich i harcerstwa. Wśród nich byli również przedstawiciele lokalnych szkół oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Myszkowa. Policję z Myszkowa reprezentował Zastępca Komendanta Powiatowego Policji, młodszy inspektor Michał Chola.