Zakończony proces Piotra D., kojarzonego ze znanym śląskim gangiem "Krakowiaka", dotyczący przetrzymywania partnerki

Zakończony proces Piotra D., kojarzonego ze znanym śląskim gangiem "Krakowiaka", dotyczący przetrzymywania partnerki

Zakończył się proces Piotra D., który był w przeszłości powiązany z niesławny gangiem „Krakowiaka” funkcjonującym na Śląsku. Mężczyzna odpowiedział przed sądem w Myszkowie na zarzuty gwałtu i przetrzymywania swojej partnerki przeciwko jej woli. Rozważano te poważne zarzuty za zamkniętymi drzwiami, bez udziału publiczności.

Cała sprawa rozpoczęła się pewnej niedzielnej nocy października 2022 roku, kiedy to jedna z kobiet zgłosiła się na policję w Myszkowie. Zdesperowana matka zeznała, że jej 22-letnia córka była przetrzymywana na siłę w jednym z domów znajdujących się na terenie prywatnego ośrodka wypoczynkowego w miejscowości Zaborze, leżącej w jurajskiej gminie Żarki.

22-letnia kobieta udało się skontaktować ze swoim przyjacielem za pośrednictwem aplikacji komunikacyjnej na swoim telefonie komórkowym. Powiedziała mu, że mężczyzna, z którym wyjechała na weekend, stosuje wobec niej przemoc.

Informacja, że partnerem młodej kobiety jest 45-letni Piotr S. z Myszkowa, postawiła policję na nogi. Ten notowany wielokrotnie przestępca, skazany za szereg różnych przestępstw, w tym te skierowane przeciwko życiu i zdrowiu innych, był znany w latach 90-tych poprzedniego wieku. Był członkiem gangów działających na obszarze Śląska, Małopolski oraz województwa świętokrzyskiego i był kojarzony z działalnością grupy pod przewodnictwem rozbudowanej „Krakowiaka”. W sumie, Piotr S. spędził za kratkami ponad dwie dekady swojego życia.