Młody kierowca BMW z Myszkowa zapłaci wysoką cenę za rażące przekroczenie prędkości

Młody kierowca BMW z Myszkowa zapłaci wysoką cenę za rażące przekroczenie prędkości

Siły porządkowe z Myszkowa zatrzymały 20-letniego mężczyznę siedzącego za kierownicą pojazdu marki BMW, który bezwzględnie ignorował regulacje dotyczące ruchu drogowego i zdecydowanie przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Rejestrator prędkości wykazał, że osiągnął on zawrotną prędkość 156 km/h. Za swój lekceważący stosunek do przepisów, mężczyzna został pozbawiony prawa jazdy i obciążony surową karą finansową.

W środowy dzień, 13 marca, funkcjonariusze myszkowskiej służby drogowej podjęli interwencję wobec kierującego samochodem BMW. Powodem ich czujności było wyraźne przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez młodego kierowcę. Urządzenia pomiarowe zarejestrowały, że w miejscu, gdzie ograniczenie wynosi 50 km/h, 20-latek rozpędził się do 156 km/h.

Za ten bezmyślny czyn, 20-latek otrzymał mandat karny na kwotę 5000 zł oraz 15 punktów karnych. W takim przypadku, gdzie mówimy o skandalicznym przekroczeniu prędkości w obszarze zabudowanym, funkcjonariusze policji zdecydowali się na dodatkowe środki – zatrzymali prawo jazdy młodego mężczyzny na okres trzech miesięcy – jak poinformowała sierżant Klaudia Zenderowska z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie.

Policja przestrzega, że niewłaściwa prędkość jest nadal jednym z głównych czynników prowadzących do wypadków drogowych na terenie Polski. Myszkowska służba drogowa apeluje do wszystkich uczestników ruchu – przestrzegajmy bezwarunkowo obowiązujących przepisów, ponieważ to od nas zależy bezpieczeństwo wszystkich korzystających z dróg.