Zimowy klimat zawitał do Myszkowa. Miejskie lodowisko już otwarte

Zimowy klimat zawitał do Myszkowa. Miejskie lodowisko już otwarte

Od dnia 6 grudnia w Myszkowie działa miejskie lodowisko. Ślizgawka zlokalizowana jest na boisku Orlik, tuż przy Szkole Podstawowej nr 1 w Myszkowie. Warto dodać, że lodowisko jest bezpłatne.

Lodowisko czynne codziennie

Odkryta ślizgawka działa codziennie w godzinach od 9:00 do 20:00. W środku dnia, tj. w godzinach od 14:00 do 15:00 tafla jest tymczasowo nieczynna ze względu na prowadzone prace konserwacyjne. Łyżwiarze mogą wejść na lodowisko o każdej pełnej godzinie, a jednorazowa sesja na łyżwach trwa 45 minut. Następnie odbywa się 15-minutowa przerwa, a potem na lód mogą wejść kolejni odwiedzający. Wstęp na lodowisko jest całkowicie bezpłatny.

Wypożyczalnia na miejscu

Na miejscu działa również wypożyczalnia łyżew, więc wszyscy, którzy nie posiadają swoich własnych nie muszą się martwić.

Warto również dodać, że obiekt działa w reżimie sanitarnym – na miejscu obowiązuje dezynfekcja dłoni i zachowanie bezpiecznego, 1,5-metrowego dystansu od innych osób.

Choinka w Poraju

To jednak nie koniec atrakcji aranżowanych w okolicy, które skutecznie ożywią długie, zimowe wieczory i pozwolą poczuć świąteczną atmosferę. Na rondzie św. Jana Pawła II w pobliskim Poraju stanęła niedawno pięknie udekorowana duża, sztuczna choinka. Drzewko ma ponad 6 metrów wysokości, jest ozdobione bombkami oraz lampkami i przypomina wszystkim przechodniom o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia.