Bezpieczna jazda rowerem – policja z Myszkowa edukuje

Bezpieczna jazda rowerem – policja z Myszkowa edukuje

O tym jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze nie trzeba nikomu mówić. W całej Polsce trwają akcje, które mają przypominać o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Bez względu na to, czy dana osoba jest kierującym czy pieszym. Podobne akcje odbywają się od kwietnia.  Policja w Myszkowie prowadzi akcję profilaktyczną, która nazywa się: Jednośladem bezpiecznie do celu. Akcja jest adresowana do wszystkich użytkowników dróg poruszających się rowerami, motocyklami, motorowerami, hulajnogami.

Akcja w Koziegłowach 

W ramach akcji, myszkowscy policjanci odwiedzają pobliskie sołectwa i edukują na temat bezpiecznej jazdy rowerem. Podobnie było w ostatnich tygodniach. Policjanci wzięli udział w pikniku Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gminy Koziegłowy, na na terenie OSP w Rzeniszowie. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy i policyjny profilaktyk przekazywali najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po części teoretycznej młodzi ochotnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w pokonaniu toru przeszkód w alko i narkogoglach oraz przyjrzeć się z bliska pracy policjantów. Uczestnikom festynu przekazywano także niezwykle ważne elementy odblaskowe.

Poruszanie się jednośladem po drogach

Jak informuje asp. sztab. Barbara Poznańska, oficer prasowy KPP w Myszkowie, akcja powstała w trosce o bezpieczeństwo miłośników jednośladów. Celem tej akcji uświadomienie użytkownikom rowerów, hulajnóg elektrycznych czy motorowerów i motocykli, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Dla takich użytkowników każde zdarzenie drogowe, w którym uczestniczą, może mieć tragiczne skutki. Prowadzone działania mają też promować właściwe zachowania wobec pozostałych użytkowników drogi. Na szczęście wiele osób było zainteresowanych tymi prelekcjami. Młodzież i dorośli, a także dzieci udzielały się podczas spotkania. Mamy nadzieję, że takie akcje pomagają innym i sprawią, że bezpiecznie będą docierać do celu.