Działania policyjne w Myszkowie

Działania policyjne w Myszkowie

Policja w Myszkowie dba nie tylko o bezpieczeństwo mieszkańców, ale także troszczy się o działania prewencyjne. Sprawdzamy w jakich akcjach brali udział.

Miał 3 promile alkoholu we krwi

Policjanci z Myszkowa nie mogą narzekać na nudę. podczas jednej interwencji był alkohol, potem kolizja, a następnie próba wręczenia łapówki. Myszkowscy policjanci zatrzymali kierowcę, który swoja podróż zakończył na poboczu DK 91 w Zabijaku. Wydziału Ruchu Drogowego otrzymał zgłoszenie, że kierowca Toyoty Avensis najprawdopodobniej jest pijany. To przypuszczenie okazało się być prawdziwe. Autem kierował 19-latek, który nie zapanował nad samochodem i zjechał na pobocze uszkadzając tym samym zderzak. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie 3 promile. Zdesperowany obywatel Ukrainy, nie chcąc odpowiadać za swój czyn, wyjął plik banknotów i próbował je wręczyć policjantom. Mimo pouczenia, 19-latek upierał się, że takie rozwiązanie będzie dla wszystkich najkorzystniejsze. Mężczyzna został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał prokuratorskie zarzuty. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

49-latek sprzedawał papierosy bez akcyzy

Kolejna akcja, do której zostali wezwani myszkowscy policjanci dotyczyła przejęcia prawie 30 kg suszu tytoniowego i ponad 36 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policja znalazła nielegalny u 49-letniego mieszkańca powiatu zawierciańskiego. Teraz mężczyźnie, za przestępstwo skarbowe, grozi kara do 3 lat więzienia. Sprawa wyszła na jako, kiedy doszło do zatrzymania mężczyzny ulicy Leśniowskiej w Żarkach. 49-latek prowadził skody, a w jego aucie policjanci odkryli i zabezpieczyli nielegalny towar. Śledczy wstępnie oszacowali, że straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosły w tym przypadku prawie 60 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi za to przestępstwo nawet do 3 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.