W Krusinie powstanie pokoleniowa Stefa integracyjna

W Krusinie powstanie pokoleniowa Stefa integracyjna

Strefa pokoleniowa to miejsce, gdzie w zasady mogą spotykać się osoby w różnym wieku. Już niedługo teren przy OSP w Krusinie zmieni się w pokoleniową strefę integracyjną. Z miejsca będzie można korzystać już od sierpnia. To wtedy oficjalnie miejsce zostanie oddane do użytku dla mieszkańcom.

Projekt otrzymał dofinansowanie

Na projekt związany ze strefą integracji Gmina i Miasto Koziegłowy uzyskała dofinansowanie w wyokości 30 tys. zł. Wsparcie otrzymano z  Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego w ramach programu, który nosi nazwę Moja Mała Ojczyzna EDYCJA V 2021. Celem tego projektu jest aktywizowanie społeczności lokalnej do działania na rzecz budowania dobra wspólnego w środowisku lokalnym. Istotne jest także zagospodarowanie lokalnej przestrzeni publicznej, poprawy jej estetyki, funkcjonalności, modernizacji.

Jak wygląda przestrzeń?

Z dotacji zakupiono i zamontowano drewnianą altankę. Dostępne będą także ławeczki oraz karuzela dla osób niepełnosprawnych i huśtawka wagowa. Te elementy zamontowane zostaną jeszcze w lipcu. Gmina i Miasto Koziegłowy zadbała, aby urządzenia zabawowe były ogrodzone i oświetlone. Dla ułatwienia powstała także wybrukowana alejka, która ma  ułatwić dojście do urządzeń. Dodatkowo cały teren jest utwardzony.

Ile kosztował projekt?

Koszt całej inwestycji to prawie 90 tys. zł. W działania zaangażowano lokalną społeczność. Do ich głównych zadań należy dbanie o zieleń i estetykę tego miejsca. Na sierpień zaplanowano uroczyste otwarcie i spotkanie integracyjne dla mieszkańców.