Święto Policji – jak obchodzono je w Myszkowie?

Święto Policji – jak obchodzono je w Myszkowie?

W lipcu obchodzono 100-lecie powołania polskiej Policji. Świętowali w tym miesiącu policjanci i osoby zatrudnione w tej służbie. W jaki sposób świętowali policjanci z Myszkowa? Mundurowi z myszkowskiego garnizonu obchodzili uroczyście Święto Policji w Miejskim Domu Kultury. Były awanse na wyższe stopnie, gratulacje, życzenia. Sprawdzamy szczegóły!

100-lecie polskiej policji

W tym roku policyjne święto jest szczególne, bowiem przypada w 100. rocznicę powstania Policji Województwa Śląskiego. Nie mogło więc zabraknąć historii o jej utworzeniu. Dlatego wydarzenie przybrało jeszcze bardziej podniosły i uroczysty charakter. W uroczystości udział wzięli parlamentarzyści, a także przedstawiciele różnych służb, władz samorządowych, emerytów policyjnych, a przede wszystkim rodziny mianowanych policjantów. O szczegółach wydarzenie poinformowała asp. sztab. Barbara Poznańska, oficer prasowy KPP w Myszkowie .

Oficjalna uroczystość

Podczas oficjalnej części nie zabrakło również hymnu. Po odegraniu Mazurka Dąbrowskiego, cale wydarzenie rozpoczął Komendant Powiatowy policji w Myszkowie inspektor Marcin Lemański. Podziękował wszystkim policjantom za codzienną służbę, za ich oddanie rzetelność oraz trud. Szef myszkowskich stróżów prawa skierował również swoje podziękowania za wsparcie i przychylność do władz powiatowych i innych podmiotów z którymi myszkowscy policjanci współpracują od lat.

Nagrody i wyróżnienie

Po oficjalnej części nie zabrakło także chwili na wręczenie odznak i innych gratyfikacji. łącznie 27 funkcjonariuszy otrzymało z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektora, Artura Bednarka, akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Mundurowi przyjęli wiele słów uznania za codzienne działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu. Radna powiatu myszkowskiego, pani Marlena Wiśniewska, która reprezentowała panią poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigę Wiśniewską, odczytała list pani poseł z gratulacjami i życzeniami dla policjantów. Wśród przedstawicieli samorządowców był także wicestarosta myszkowski Mariusz Morawiec. Po wręczeniu awansów były podziękowania, gratulacje i życzenia.