Skatepark przy Szkole Podstawowej nr 3 Myszkowie jest już gotowy

Skatepark przy Szkole Podstawowej nr 3 Myszkowie jest już gotowy

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników skateparku i jazdy na desce. Gotowy jest już Skatepark przy Szkole podstawowej nr 3 w Myszkowie. Całość jest już gotowa po remoncie. Sprawdzamy jak przebiegały szczegóły całej inwestycji. 

Atrakcja, która przyciąga wielu młodych ludzi

Bez wątpienia jest to jedna z tych atrakcji, która przyciąga wielu młodych ludzi. To połączenie najnowszego trendu wśród młodzieży oraz aktywności sportowej na świeżym powietrzu. Cała inwestycja rozpoczęła się od 18 maja. To własnie wtedy miast podpisało umowę z firmą Skateparki.pl Paweł Głyda ze Zgierza na budowę skateparku. Termin realizacji inwestycji wyznaczono na 150 dni od daty zawarcia umowy. I jak finalnie możemy stwierdzić, termin ten został dotrzymany. Projekt był dosyć głośno komentowany i nagłaśniany. Fajną alternatywą jest fakt, że mieści się w pobliżu szkoły. Dzięki temu uczniowie i dzieci będa miały blisko, aby po lekcjach móc skorzystać z tego typu atrakcji.

Co znajdziemy w Skateparku?

Skatepark o trapezowym kształcie będzie ma ponad 538 m². Jest wyposażony w żelbetonowe obiekty skateingowe, które służą do jazdy na rowerach, deskorolkach, rolkach i hulajnogach. To najnowsza atrakcja dla młodzieży, która na co dzień uprawia tego typu aktywność. cały projekt skateparku, w trosce o bezpieczeństwo użytkowników, zabraniał stosowania elementów pośrednich. Mowa tutaj oczywiście o takich materiałach jak blachy najazdowe czy elementy stali ocynkowanej. Projekt nowego skateparku burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak konsultował z młodzieżą, która korzysta z tej atrakcji. Był to kolejny ukłon w stronę najmłodszych, aktywnych sportowo mieszkańców naszego miasta. Inwestycja kosztowała ponad 664 tys. zł.