Policja w Myszkowie prowadzi profilaktyczna akcję jak bezpiecznie wypoczywać

Policja w Myszkowie prowadzi profilaktyczna akcję jak bezpiecznie wypoczywać

Myszkowscy policjanci prowadzą akcję profilaktyczną jak bezpiecznie wypoczywać w czasie wakacji. Z pewnością jest to okres nie tylko wzmożonego ruchu na ulicach, ale także aktywnego wypoczynku z dziećmi. Najczęściej wyjeżdża się gdzieś nad wodę, organizuje przejażdżki rowerowe lub inne aktywności, które można spędzać na świeżym powietrzu. Bez wątpienia należy zapoznać się z wytycznymi i przypomnieć sobie kilka ważnych aspektów takiego wypoczynku. Warto również przypominać o najważniejszych zasadach najmłodszym. Po to właśnie zorganizowano spotkanie z policją.

Szkolenie dla dzieci

Dzieci spędzające wakacje na półkoloniach w Ośrodku Harcerskim w Jastrzębiu, miały okazję spotkać się z myszkowskim policjantem. Funkcjonariusze przybyli do ośrodka z Zespołu ds. Nieletnich. Podczas spotkania policjanci przypominali wszystkim o podstawowych zasadach bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Funkcjonariusze sprawdzali nie tylko to, czy dzieci znają podstawowe zasady bezpieczeństwa, ale przypominali także dzieciom, co zrobić, aby czuł się bezpiecznym.

Zasady, które powinien znać każdy

Myszkowscy policjanci zwracali uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i co najważniejsze stosować się do regulaminu oraz znaków ustawionych przy wodzie. Podczas spotkania pokazano także dzieciom, jakie formy zabawy są bezpieczne. Odbyły się rozmowy, omawiane były zasady Policjanci przeprowadzali rozmowy z dziećmi i młodzieżą oraz osobami odpowiedzialnymi za zajęcia oraz wypoczynek. Dużą uwagę skupiono na bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Wspomnień zostały także nowe przepisy dotyczące pieszych oraz jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami poruszać się hulajnogą elektryczną i rowerem. Nie zabrakło również informacji o tym, jak zachowywać się w wodzie, na plażach i innych terenach, które otaczają zbiorniki wodne. Na koniec spotkania policjant życzył młodzieży udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Przeprowadzanie takich akcje jest bardzo potrzebne i z pewnością jest to dobra przypominajka dla wszystkich maluchów.