W powiecie myszkowski odbył się wyścig kolarski

W powiecie myszkowski odbył się wyścig kolarski

W środę 29 czerwca odbędzie się pierwszy etap 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego pod tytułem Solidarności i Olimpijczyków. Całość przejedzie trasą przez powiat myszkowski. Dokładnie z Gniazdowa przez Myszków. Organizacja tego wyścigu wiąże się w czasowym wyłączeniem z ruchu niektórych odcinków. Pomimo utrudnień, to zawsze przyjemnie jest wyjść i kibicować sportowcom w ich codzinym trudzie rywalizacji.

Na kiedy zaplanowany jest przejazd

Przejazd peletonu przez nasz powiat został zaplanowany w godzina od 18.10 do 18.55. Trasa rozpocznie się na drodze W–780 w Gniazdowie, a następnie przez Koziegłowy, Koziegłowki, Mysłów, Koclin, Pińczyce, Pustkowie Lgockie i w Myszkowie ulicą Szpitalną aż do obwodnicy Myszkowa, czyli droga W-791, która prowadzi w kierunku Zawiercia. Cały wyścig będzie się toczył w warunkach zamkniętego ruchu kołowego.

Od kiedy mogą wystąpić utrudnienia?

Utrudnienia mogą wystąpić w środę już od godziny 16:00. Kierowcy mogą spodziewać się problemów z przejazdem, a tak objazdów.  Od godz. 17:00 nastąpi całkowite zamknięcie tych dróg dla ruchu. Zamknie zostaną ulica Szpitalna, obwodnica Myszkowa, a także  droga w kierunku Zawiercia. Wszystkie utrudnienia miną kilkadziesiąt minut po zakończonym wyścigu. Prosimy o cierpliwość i zrozumienie.

Każdy kto chce dopingować może pojawić się na trasie, jednak organizatorzy proszą, aby w żaden sposób nie zakłócać wyścigu. Jest to z pewności stresujące dla samych zawodników.