Wojskowy Piknik w Gniazdowie

Wojskowy Piknik w Gniazdowie
fot. pixabay.com

Piknik jak w armii z okazji szczególnego święta już w najbliższy weekend w Gniazdowie odbędzie się ciekawe wydarzenia dla mieszkańców i turystów.

Wspólne świętowanie

Z okazji święta Wojska Polskiego w Gniazdowie zbierzemy się na Pikniku Wojskowym. Imprezę pod hasłem „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” zaplanowano na niedzielę 15 sierpnia na terenie przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji. Znajdzie się miejsce na atrakcje dla każdego. Po niedzielnym śniadaniu warto zatem udać się do Gniazdowa, aby poczuć wojskowy klimat. Piknik rozpocznie się o godzinie 11:00.

Atrakcyjna wiedza

Choć różnorodne i skierowane do odbiorców w każdym wieku, wszystkie planowane atrakcje pośrednio wiążą się z armią. Wojskowa Orkiestra oraz Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pińczyc uraczą nas odrobiną muzyki. Zainteresowani wyposażeniem wojskowym zachwycą się zapewne pokazami sprzętu i wyszkolenia wojskowego oraz prezentacją o historii hełmu. Piknik uświetni natomiast pokaz 3. Pułku Ułanów Śląskich.

Zabawa i relaks

Na najmłodszych czekać będzie wesołe miasteczko oraz możliwość spróbowania swoich sił na strzelnicy. Po obejrzeniu wszystkich występów uczestnicy będą mogli skierować się na poczęstunek, jakim będzie, dobrze znana każdemu żołnierzowi i miłośnikom wojskowych klimatów, sycąca grochówka. Organizatorzy przygotowali również wyjątkową niespodziankę, gdy nieco opadną już emocję. Będzie nią kino plenerowe, a na ekranie pod gołym niebem przyjdzie nam zobaczyć film „Karbala”.